W Kociewskim Centrum Zdrowia została podpisana umowa z firmą Ewander.

  • Home
  • /
  • Aktualności
  • /
  • W Kociewskim Centrum Zdrowia została podpisana umowa z firmą Ewander.

Rozpoczyna się największy projekt modernizacji w dziejach szpitala – budowa bloku operacyjnego oraz remont oddziałów szpitalnych

Szpital rozpoczyna pierwszy z etapów, który ma strategiczne znaczenie dla realizacji największego projektu unijnego w dziejach szpitala, tj.  budowy bloku oraz modernizacji 5 oddziałów szpitalnych. Pozyskanie nowych pomieszczeń pozwoli bowiem na przeniesienie Oddziału Okulistycznego do innej lokalizacji, zaś zwolniony obszar pomieszczeń Oddziału będzie wykorzystywany jako oddział zastępczy dla kolejno remontowanych oddziałów szpitalnych.

Już za kilkanaście dni poznamy podmioty, które stanęły do najważniejszego przetargu w historii starogardzkiego szpitala i miejmy nadzieję, że zostanie wyłoniony wykonawca – podkreśla Starosta Leszek Burczyk. – Mowa oczywiście o projekcie za blisko 49 milionów złotych, który wprowadzi naszą placówkę w zupełnie inną rzeczywistość i nie boję użyć się nawet stwierdzenia, że po zakończeniu tej jakże ważnej, ale też potrzebnej inwestycji, szpital stanie się jednym z najnowocześniejszych szpitali w województwie.

– Jest to konsekwencja naszych wcześniejszych działań, które mają na celu modernizację Kociewskiego Centrum Zdrowia – zauważa Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu. – Zdobyliśmy na ten cel ogromne środki, dzięki którym zbudujemy blok operacyjny, centralną sterylizatornię i zakład diagnostyki obrazowej. Kupimy nowoczesne sprzęty, łącznie z tomokomputerem i rezonansem, a także wyremontujemy pięć szpitalnych oddziałów. Warto podkreślić, że wartość projektów unijnych realizowanych w szpitalu to 54 miliony złotych.

Zakres prac remontowo-budowlanych jest bardzo obszerny, ponieważ pomieszczenia nie były modernizowane od wielu lat.  W ramach przebudowy nastąpi szereg prac budowlanych, w tym rozbiórkowych oraz z zakresu branży sanitarnej oraz elektrycznej.

To ogromne przedsięwzięcie i tym samym historyczny moment dla naszego szpitala – mówi Robert Wierzba, Naczelny Lekarz Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.  – Powstanie nowy blok operacyjny oraz wyremontowanych zostanie 5 oddziałów szpitalnych. Na czas trwania remontu musimy zorganizować pracę tak, aby zapewnić ciągłość udzielanych świadczeń oraz sprawić aby pacjenci nie odczuli dyskomfortu związanego z modernizacją szpitala. Dlatego też przygotowując się do realizacji projektu wypracowane zostało rozwiązanie, które z pewnością usprawni działania remontowe i zniweluje zarówno dla pacjentów, jak i pracowników dyskomfort związany z pracami budowlanymi.

Obecną inwestycję na ponad milion złotych realizować będzie firma Ewander. Wyłonienie generalnego wykonawcy na budowę bloku operacyjnego i modernizację oddziałów nastąpi najprawdopodobniej już pod koniec miesiąca.

Oddział Okulistyczny w nowej lokalizacji  ma zacząć działać od marca 2019 r. Szpital zadba o odpowiednie tablice informacyjne tak aby pacjenci mogli bez problemu trafić do Oddziału.

Share this post